Επίσκεψη της Δ τάξης στη δημοσιά κεντρική βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας»

Ένα ταξίδι στον χρόνο έκαναν οι μαθητές των Δ’1 και Δ’2 τάξεων του Σχολείου μας που με συνοδούς τους εκπαιδευτικούς κ. Χρήστο Αλεξίου και κ. Ηλία Νάκα επισκέφτηκαν το παιδικό τμήμα στη δημοσιά κεντρική βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας» την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2019 και την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον και συμμετείχαν με ενθουσιασμό στη δράση με θέμα: «Η ζωή στην αρχαία Ελλάδα». Με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κ. Αγγελικής Νούλα έμαθαν για το αρχαίο θέατρο, τις κατοικίες, την ενδυμασία, την εκπαίδευση των παιδιών της αρχαίας Αθήνας και έπαιξαν τα παιχνίδια της εποχής εκείνης.
Ευχαριστούμε θερμά τις κυρίες Αγγελική Νούλα και Βάγια Γκουντουβά για την άρτια οργάνωση της δράσης.