ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες προς την οικογένεια των μαθητών μας της ΣΤ΄  τάξης Μιχαήλ και Ραφαήλ Πλιάτσικα, για την ευγενική προσφορά τριάντα τεσσάρων (34) εξαιρετικών λογοτεχνικών βιβλίων για παιδιά που διαθέσανε στο Σχολείο μας. Με αυτή τους την προσφορά συνέβαλαν στην ενίσχυση της βιβλιοθήκης μας και στο βασικό μας μέλημα, που είναι η προώθηση και η καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας στους μαθητές και στις μαθήτριές μας. Ήδη έχει διαμορφωθεί μια νέα ζεστή κι ελκυστική γωνιά φιλαναγνωσίας στον προθάλαμο χώρο του σχολείου, όπου η πρόσβαση των παιδιών είναι πιο άμεση.

Κάθε προσφορά από τις οικογένειες των μαθητών/τριών μας τιμά και ενισχύει τη σχολική μας μονάδα.