ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ «ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ»

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ενθάρρυναν τους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των τάξεων να συμμετέχουν στον διαγωνισμό ζωγραφικής που διοργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας για τη δημιουργία χριστουγεννιάτικης κάρτας. Έτσι τους έδωσαν ένα ισχυρό κίνητρο να αναδείξουν τις δημιουργικές τους δυνάμεις, τη φαντασία και το ταλέντο τους.
             Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 11 μαθητές της Α’ Τάξης, 11 μαθητές της Β’ Τάξης, 11 μαθητές της Γ’ Τάξης, 5 μαθητές της Δ’1 Τάξης, 7 μαθητές της Δ’2 Τάξης, 9 μαθητές της Ε’2 Τάξης, 4 μαθητές της ΣΤ’1 Τάξης και 3 μαθητές της ΣΤ’2 Τάξης.
             Το σχολείο αξιοποίησε τα έργα των μαθητών στολίζοντας τους χώρους του σχολείου τις μέρες των Χριστουγέννων και δημιούργησε ένα σχετικό μουσικό βίντεο παραθέτοντας τις ζωγραφιές των μαθητών και των μαθητριών.