ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!

Ο Εθελοντικός Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» κάθε χρόνο ζητά την υποστήριξη μας για να συνεχίζει να κάνει  πραγματικότητα τις ευχές χιλιάδων παιδιών για φροντίδα, ασφάλεια, αγάπη και υγεία. Έτσι και φέτος, ενόψει των επικείμενων εορτών των Χριστουγέννων, το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στην έκκληση του Οργανισμού και συγκέντρωσε τρόφιμα και είδη υγιεινής και οικιακής χρήσης, προσπαθώντας να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.

Η ευαισθησία και η κινητοποίηση των παιδιών μας ήταν μεγάλη και άμεση, αναδεικνύοντας την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς και δημιουργώντας παράλληλα συνθήκες αισιοδοξίας στο σχολικό περιβάλλον.