Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου 2019

001.mp4 snapshot 00.59.31.011

Με τα θεατρικά σκετσάκια «ΝΤΕΝΕΚΕΔΟΥΠΟΛΗ» και «ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ Η ΕΛΛΑΣ», τραγούδια, διαλόγους και επιλεγμένα ποιήματα γιορτάστηκε στο σχολείο μας την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 η 46η επέτειος του Πολυτεχνείου. Τη γιορτή παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Δ’1 και Δ’2.

Η γιορτή, που ανέδειξε το συμβολικό χαρακτήρα της ημέρας, κατάφερε να συγκινήσει γονείς και παιδιά. Το αποτέλεσμα της συνεργασίας των μαθητών των δύο τμημάτων αποδόθηκε άψογα στον ήχο, στη μελωδία και στη σκηνική παρουσία τους.
    Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί Ηλίας Νάκας και Χρήστος Αλεξίου, η μουσικός Άννα Δαοπούλου και η θεατρολόγος Μαρία Βαλακώστα. Την παρουσίαση των σχετικών διαφανειών έκανε η εκπαιδευτικός Βασιλική Γκορτσίλα. Πολλοί γονείς παρακολούθησαν την εκδήλωση, μαζί με τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς των υπόλοιπων τάξεων του σχολείου.